בתיה אשורי, עורכת דין משפחה וירושה

לקביעת פגישת יעוץ ללא תשלום התקשרו עכשיו: 052-4545555

 

 

רחוב אחד העם 27, תל אביב
טלפון: 03-5608877
, 052-4545555

 

מאמרים בנושא דיני משפחה
דיני משפחה צור קשר גירושין מזונות ילדים רכוש צוואות וירושות ידועים בציבור משמורת הסכמים במשפחה סרטוני וידאו
מאמרים חדשים בנושא דיני משפחה
עיקרון טובת הילד מהו עקרון טובת הילד? כיצד בית המשפט בוחן את טובת הילד והאם ישנו ...
ידועים בציבור - חלוקת רכוש והסכם ממון כיצד יש לחלק את רכוש הצדדים בין בני זוג ידועים בציבור? מהי כוונה ...
זכויות ירושה של ידועה בציבור האם ידועה בציבור הינה בעלת זכויות בירושה? כיצד פוסק בעניין זה ...
שאלות ותשובות בנושא דיני משפחה
סנקציות כנגד סירוב גט מצד גבר מה הסנקציות בהן ניתן לנקוט במקרה של סירוב גט מצד הבעל? מהשאלה ...
פיצויי ילדים של מנוח לאחר ירושת משק חקלאי באופן מלא במשק חקלאי אשר עבר בירושה באופן מלא לאחד מתוך שלושה ילדים. האם ...
מזונות ילדים - לימודי השכלה גבוהה במכללה או אוניברסיטה האם אב צריך לסייע לאם כאשר היא מתכוונת לתמוך בשכר הלימוד של הילדים ...

גירושין ללא הסכמה - תביעת גירושין

במקום שהליכי גירושין נעשים ללא הסכמה הדדית או במקרים שהצדדים אינם מסוגלים לגשר על המחלוקות ביניהם בדרך של הסכם גירושין, יש צורך בהגשת תביעת גירושין לבית הדין הרבני.


לתביעת גירושין המוגשת בבית הדין הרבני אפשר לכרוך נושאים נוספים הקשורים לגירושין, כגון משמורת ילדים, מזונות אישה ורכוש. כריכת רכוש, כריכת משמורת ילדים או כריכת מזונות אישה מקנות לבית הדין הרבני סמכות ייחודית לדון בתביעות האלה, וחוסמות את הצד השני מלהגיש תביעות דומות בבית המשפט לענייני משפחה.

 

כדי למנוע ניצול לרעה של הכריכה נקבעו שלושה תנאים מצטברים לכריכה:
1. תביעת הגירושין צריכה להיות כנה – ולא רק מוגשת כדי לקנות את סמכות בית הדין על הכורך לפרט את מלא הנכסים של הצדדים
2. כריכה כנה – האם התובע כרך לתביעת הגירושין את שאר הנושאים משום שרצה לייעל ולרכז את הדיון בעניינם או רצה אך לחסום את דרכו של הצד השני  לערכאה אזרחית לפנות
3. כריכה כדין – על הכריכה להיות מפורשת ומפורטת.

 

אם קיבל בית הדין הרבני את תביעת הגירושין ונקבע כי עילות הגירושין הנטענות הוכחו, יחויב בן הזוג המתנגד לגירושין להעניק או לקבל את הגט. בן זוג אשר אינו מוכן להתגרש, למרות קביעה מצד בית הדין הרבני, חשוף לסנקציות שונות המצוינות בחוק.

 

מהן עילות הגירושין?


עילות גירושין אשר בגינן אפשר להביא לגירושין ללא הסכמה נחלקות לשני סוגים: עילות גירושין אובייקטיביות ועילות גירושין סובייקטיביות.


עילות גירושין אובייקטיביות הן עילות אשר מבוססות על כך שבן הזוג השני סובל ממחלות או ממומים המונעים את קיומם של חיי נישואים תקינים. עילות אלו יכולות להיות עקרות, מום המעורר סלידה מצדו של בן הזוג השני וכדומה. עילות גירושין סובייקטיביות הן עילות הקשורות בהתנהגותו של בן הזוג השני. עם עילות אלו נמנות בגידה, התמכרות לסמים, אלימות וכדומה.

 

עורכי דין המתמחים בתחום ממליצים לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בטרם מוגשת תביעת גירושין. ראשית, ישנן כמה דרכים להגיש תביעה זו, ושנית ישנה חשיבות רבה לאופן הגשת התביעה ולדרך כריכת התביעות הנלוות. שימוש לא נכון בעילות הגירושין עלול להקשות על בן הזוג המעוניין להתגרש בהליכים המשפטיים.

 

הגישה הרווחת כי לבעל טוב יותר להתדיין בבית הדין הרבני ואילו לאישה טוב יותר להתדיין בבית המשפט לענייני משפחה שגויה ביסודה. יש לבחון כל מקרה לגופו של עניין ואזי להחליט על מקום השיפוט הטוב ביותר לאותו מקרה.

 

לסיכום, כאשר מוגשת תביעת גירושין ללא הסכמת הצד השני, רצוי שתהיה התביעה מבוססת על כמה עילות שונות, ולא על עילת גירושין אחת. סתירה בין עילת גירושין בדיונים המשפטיים עלולה לפגוע באמינותו של הצד המבקש להתגרש (לדוגמה, טענה לאין אונות לצד טענת בגידה). מלבד זה, ראיות המוכיחות עילת גירושין צריכות להיות מושגות בדרך חוקית בלבד.

 

יש לכם שאלה בענייני תביעת גירושין? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 - ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

Powerd by traffico LTD Powerd by winner-marketing