בתיה אשורי, עורכת דין משפחה וירושה

לקביעת פגישת יעוץ ללא תשלום התקשרו עכשיו: 052-4545555

 

 

רחוב אחד העם 27, תל אביב
טלפון: 03-5608877
, 052-4545555

 

מאמרים בנושא דיני משפחה
דיני משפחה צור קשר גירושין מזונות ילדים רכוש צוואות וירושות ידועים בציבור משמורת הסכמים במשפחה סרטוני וידאו
מאמרים חדשים בנושא דיני משפחה
מעמדם של ילדים שנולדו מחוץ למסגרת נישואים אצל רבים בציבור קיימת אי בהירות באשר למעמדם של ילדים הנולדים ...
פגמים בצוואה מהם פגמים בצוואה? אימתי יביאו פגמים בצוואה לפגיעה בכשרותו של ...
ירושה וחובות האם חובות עוברים בירושה? אלו חובות נמחקים עם פטירתו של החייב ואלו ...
שאלות ותשובות בנושא דיני משפחה
הסכם לגבי ילדים מחוץ לנישואין כאשר האב אינו רוצה כל קשר ידידה שלי מעוניינת להביא ילדים לעולם מבלי להתחתן. הסכמתי לתרום ...
בעלות על דירה אשר ניתנה במתנה לפני נישואין? באיזה אופן יכול בעל להבטיח את זכויותיו על דירה אשר ניתנה לו במתנה ...
מהו החוק לגבי ידועים בציבור כאשר מדובר בזוג חד מיני? האם בני זוג חד מיניים חייבים להגדיר עצמם בתור ידועים בציבור? מה ...

גישור גירושין – מה זה ?


זוגות אשר קיבלו את ההחלטה לפרק את התא המשפחתי ולהיפרד זקוקים לכלים הנכונים והטובים ביותר שיעזרו להם להשלים את התהליך בצורה נכונה וטובה. פנייה להליך של גישור גירושין הוא חשוב מאוד בכל הליך גירושין באשר הוא, ועל אחת כמה וכמה כאשר מעורבים בתמונה ילדים אשר עשויים לספוג את השלכות ה"מלחמה" שבין הוריהם.

 

אם ניסיתם להתמודד עם משבר בזוגיות, הענקתם לעצמכם את ההזדמנות לשקם ולבסוף קיבלתם את ההחלטה שאין פתרון שיאפשר לכם להישאר יחד, זוהי החלטה לגיטימית שמחייבת אתכם לפעול כעת בזהירות רבה ככל האפשר, גם לטובתכם וגם לטובת הילדים – ובעיקר בשבילם.

                                                                                                                          

איך מתנהל תהליך גישור?

 

באופן כללי, תהליך גישור מסייע לבני הזוג להתמודד עם סכסוכים ולהגיע להבנות ולהסכמות באשר לנושאים שבהם קיימת אי הסכמה. המטרה העיקרית שמנחה את המגשר ואת הצדדים הלוקחים חלק בתהליך הגישור היא לאתר פתרונות אפשריים כדי לחסוך את ההגעה לדיון בבית המשפט.

 

רק גורם חיצוני נטרלי הוא זה אשר נדרש לעיתים קרובות לסייע לבני הזוג הנפרדים בהתמודדות עם המחלוקות. מגשר זה, שנבחר ואושר על ידי שני ההצדדים, מקבל לידיו את האחריות לנסות ולייצר שיחה משותפת שבה יבינו הצדדים את האינטרסים האישיים והמשפטיים שלהם ושל הצד השני, יזהו נקודות משיקות ויגיעו להבנות אשר יעוגנו בסופו של תהליך ביצירת מסגרת משפטית מחייבת.

 

נפגשים יחד – ובנפרד

 

בני זוג שניסו לשקם את מערכת היחסים שלהם ובחרו להתגרש בעקבות משבר בזוגיות או מכל סיבה שהיא, מתבקשים היום על פי חוק לפנות להליך של גישור גירושין טרם חתימה על הסכם גירושין.

 

מרגע שנבחר המגשר (שהוא – כאמור – גורם המקובל על שני בני הזוג) יתקיימו מספר מפגשים כאשר לחלקם יוזמנו שני בני הזוג יחד, ובחלקם הם ייפגשו עם המגשר בנפרד. השתתפות כנה ופעילה בתהליך, שיתוף המגשר והצד השני במטרות וביעדים, בצרכים וברצונות, ויכולת הקשבה מתוך רצון אמיתי להגיע לפתרון ולחסוך תהליך קשה וכואב שעשוי לפגוע גם בילדים המעורבים בתמונה, כל אלה יבטיחו הצלחה בתהליך והגעה להסכם גירושין סופי שמקובל על כולם ובעיקר מהווה פשרה בין כל האינטרסים והרצונות של הצדדים, תוך דאגה לאינטרסים של הילדים.

 

מי הוא המגשר?

 

חשוב לזהות כי האדם שייבחר לתפקיד המגשר אינו שופט או דיין, וגם איננו בורר. משום כך אין לצפות שהמגשר יהיה גורם בעל הסמכות לקבוע באיזה צד נמצא הצדק או מי ראוי לקבל מה. המגשר פועל כדי לסייע לשני הצדדים למצוא את הפתרון המתאים ביותר עבורם, תוך התייחסות והקשבה זה לזו, מתוך הבנה משותפת, מתוך הסכמה ומתוך רצון להגיע להסכם גירושין שהוא מכבד ומכובד.

 

תהליך שכזה הוא ללא ספק מורכב, הן ברמה הרגשית והן ברמה המשפטית, מה שמחייב את המגשר להפגין רגישות רבה לשני הצדדים וכן עשוי לדרוש מפגשים מרובים שיסייעו לצדדים לדבר ולהקשיב, להציע ולהגיע לפתרון רלוונטי. אז נכון, גישור גירושין הוא היום בגדר חובה, על פי חוק, אבל יש לכך סיבה טובה מאוד. הליך גירושין יכול להיות מכוער למדי ככל ששני הצדדים ממשיכים להחזיק איבה האחד כלפי השניה, איבה שעשויה להוביל לפעולות שיסבו לשני הצדדים נזק רב.

 

הליך של גישור נועד כדי לצמצם את הנזקים ולאפשר לשני בני הזוג לפעול בחוכמה ובזהירות, ולהימנע מקרבות יקרים שיביאו לא רק לעלויות גבוהות מאוד אלא למתחים ולכעסים לא רק על בני הזוג, אלא גם על ילדיהם. אם קיבלתם את ההחלטה לפרק את החבילה אתם עדיין יכולים לעשות את זה באופן שקול וזהיר, עם מינימום נזק משני.

 

* למאמר אודות החוק החדש - גישרו גירושין חובה: לחצו כאן

 

לייעוץ/שאלה/התלבטות שלכם הנוגעת לגירושין - פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 - ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

Powerd by traffico LTD Powerd by winner-marketing