בתיה אשורי, עורכת דין משפחה וירושה

לקביעת פגישת יעוץ ללא תשלום התקשרו עכשיו: 052-4545555

 

 

רחוב אחד העם 27, תל אביב
טלפון: 03-5608877
, 052-4545555

 

מאמרים בנושא דיני משפחה
דיני משפחה צור קשר גירושין מזונות ילדים רכוש צוואות וירושות ידועים בציבור משמורת הסכמים במשפחה סרטוני וידאו
מאמרים חדשים בנושא דיני משפחה
הפרת הבטחת נישואין האם אפשר להגיש תביעה נגד גבר בגין הפרת הבטחת נישואין? מהן העילות ...
מהו הסכם לכבוד הדדי? הסכם לכבוד הדדי הוא הסכם שהוכר על ידי מספר רבנים, וכיום הוא נערך ...
הסכם ממון - דירה לפני נישואין דירת מגורים מהווה לא אחת סלע מחלוקת קשה בין בני זוג המצויים בהליך ...
שאלות ותשובות בנושא דיני משפחה
הסכם לגבי ילדים מחוץ לנישואין כאשר האב אינו רוצה כל קשר ידידה שלי מעוניינת להביא ילדים לעולם מבלי להתחתן. הסכמתי לתרום ...
האם יש הבדל בין הסכם ממון להסכם לחיים משותפים? מה ההבדל בין הסכם לחיים משותפים לבין הסכם ממון? הסכם ממון נערך ...
תוקף הסכם מתנה אשר לא נחתם ואחד הצדדים נפטר האם הסכם מתנה אשר לא נחתם בין בני משפחה, ואחד מהצדדים להסכם הלך ...

הסכמים במשפחה

יחסים בין בני זוג או בין בני משפחה, מוסדרים פעמים רבות באמצעות הסכמים במשפחה. הסכמים אלו יכולים להיות הסכמי טרום נישואין (במסגרתם יכולה להיות הצהרה על רכוש פרטי ורכוש משותף), הסכמי ממון (הקובעים את חלוקת הרכוש בין הצדדים) וביטול הסכם ממון לרבות הנישה הייחודית של הסכם ממון לידועים בציבור, הסכמי שלום בית (הקובעים מספר תנאים אשר מטרתם הינה השכנת שלום בית בין בני הזוג) ועוד. 

 

הסכמים במשפחה יונקים במקביל מדיני המשפחה ומדיני החוזים. בדומה להסכמים בתחומים אחרים, הסכמים במשפחה הינם תקפים רק כאשר נחתמו הם מתוך רצון חופשי ובתום לב. במידה ואחד הצדדים חש כי ההסכם בינו בין הצד השני מבטא קיפוח, חוסר תום לב, עושק, הטעיה או מראית עין, רשאי צד זה לתקוף את כשרותו של ההסכם בבית המשפט.

 

בניגוד להסכמים רגילים, אשר די בחתימת הצדדים על ההסכם בכדי להפוך את המסמך למחייב, הסכמים רבים בתוך המשפחה כוללים נושאים רגישים כגון ילדים ורכוש בתוך מערכת יחסים מיוחדת של בני משפחה. אי לכך, הסכמים בתוך המשפחה דורשים לא אחת את אישורו של בית המשפט על מנת שיהיו בעלי תוקף משפטי.

 

הימנעות מהבאת ההסכם לאישור ערכאה משפטית (כגון בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני), יכולה להוות עדות לאי גמירות דעת בנוגע להסכם או לסעיפים ממנו. כמו כן, לעיתים הסכמים במשפחה כוללים גם סעיפים הנוגעים לצדדים נוספים המושפעים מההסכם כגון ילדי בני הזוג. במקרים אלו, בהם זכויותיהם של הילדים נקבעו במסגרת הסכם בין ההורים (לדוגמא שיעור מזונות הילדים), רשאים הקטינים לתקוף את ההסכם במסגרת תביעה עצמאית.

 

הסכמים במשפחה הינם דרך מומלצת לקבוע חלוקת זכויות וחובות בין בני זוג. זאת ועוד, הסכמה בין בני הזוג, מחוץ לכותלי בית המשפט, יכולה לחסוך מבני הזוג זמן, משאבים ועוגמת נפש. עם זאת, היות והסכמים אלו מובאים לאישורה של הערכאה המשפטית, ויכולים הם לקבל בעלי תוקף של פסק דין, יש לערוך את ההסכמים בליווי צמוד של עו"ד לענייני משפחה.

 

יש לכם שאלה בענייני הסכמים במשפחה? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 - ונשמח לעמוד לשירותכם.

קראו עוד בתחום:

הפרת הבטחת נישואין

האם אפשר להגיש תביעה נגד גבר בגין הפרת הבטחת נישואין? מהן העילות לקבלת תביעה זו וכיצד יש לבחון אותן?

מהו הסכם לכבוד הדדי?

הסכם לכבוד הדדי הוא הסכם שהוכר על ידי מספר רבנים, וכיום הוא נערך כדרך קבע בין בני זוג. מדובר בהסכם שבו בני זוג מתחייבים להתגרש בעת שקם רצון מצד אחד מהם, וכן לנהוג בכבוד ובהגינות, ולא להערים קשיים

הסכם ממון - דירה לפני נישואין

דירת מגורים מהווה לא אחת סלע מחלוקת קשה בין בני זוג המצויים בהליך גירושין. הכלל הוא שדירת מגורים מוגדרת בתור רכוש בר איזון. אך עדיין, ישנם סייגים וכללים שונים בסוגיה.

Powerd by traffico LTD Powerd by winner-marketing