בתיה אשורי, עורכת דין משפחה וירושה

לקביעת פגישת יעוץ ללא תשלום התקשרו עכשיו: 052-4545555

 

 

רחוב אחד העם 27, תל אביב
טלפון: 03-5608877
, 052-4545555

 

מאמרים בנושא דיני משפחה
דיני משפחה צור קשר גירושין מזונות ילדים רכוש צוואות וירושות ידועים בציבור משמורת הסכמים במשפחה סרטוני וידאו
מאמרים חדשים בנושא דיני משפחה
איך נקבעת טובת הילד לצורך משמורת ילדים? למרות שהתפיסה הרווחת היא שברור שכל הורה רוצה בטובת ילדו, לעתים ...
פירוק שיתוף בדירה פירוק שיתוף בדירת מגורים משותפת איננו פירוק שיתוף רגיל בנכס מקרקעין. ...
כללי הברזל למזונות ילדים כללי הברזל לדיני מזונות ילדים - עקרונות לחיוב הורה יהודי במזונות ...
שאלות ותשובות בנושא דיני משפחה
הבדל בין הסכם לשלום בית ולחלופין גירושין לבין הסכם גירושין מהו ההבדל בין הסכם גירושין לבין הסכם לשלום בית ולחלופין גירושין? ...
מעבר הורה משמורן בעקבות עבודה חדשה כיצד ניתן למנוע מעבר של אם משמורנית עם הילדים מירושלים לחיפה? ...
סכום זניח הוסתר במהלך הסכם גירושין, האם ההסכם יבוטל? האם ניתן לבטל הסכם גירושין כאשר אחד הצדדים מגלה כעבור שנים שהוסתרו ...

מעמדם של ילדים שנולדו מחוץ למסגרת נישואים

אצל רבים בציבור קיימת אי בהירות באשר למעמדם של ילדים הנולדים מחוץ למסגרת נישואים, דהיינו נולדים לאישה אשר אינה נשואה. יש המכנים בטעות ילדים שכאלה "ממזרים", דבר שאינו נכון כלל וכלל, כפי שיובהר בהמשך.

                                           
באופן כללי כאשר ילדים מעורבים בסכסוכים משפטיים גישת המחוקק הישראלי ובתי המשפט לענייני משפחה היא בראש וראשונה - טובת הילד. לכולנו ברור שילדים אינם צריכים לסבול ממעשי הוריהם . הערכאות המשפטיות מעניקות גיבוי מלא לילדים על מנת לשמור על זכויותיהם . לעיתים כאשר בית המשפט נוכח ששני ההורים רבים על גבי הילדים הוא דואג למנות לילדים אפוטרופוס לדין לילדים כדי שיגן על זכיותיהם.

 

אך ורק ילד של אישה נשואה מגבר שאינו בעלה נחשב ממזר  
הטעות הבסיסית והמשמעותית ביותר הנוגעת לילדים אשר נולדו מחוץ למסגרת נישואים היא לכנות את אותם ילדים  ממזרים. חשוב מאוד לדעת כי ממזר או ממזרת הם אך ורק ילדים הנולדים לאישה נשואה מגבר שאינו בעלה. עלפי ההלכה היהודית ישנן משמעויות מרחיקות לכת לממזרות,  ממזר או ממזרת אינם רשאים לבוא בברית נישואים עם יהודי וכך היו בימים עברו מנודים מן החברה מכיוון שלא היו יכולים להקים משפחה עם בן זוג יהודי.


לאור האמור לעיל ברור שילדים הנולדים מחוץ למסגרת נישואים אינם ממזרים כלל ועיקר. עלפי ההלכה היהודית ילדיה של אם יהודיה הם יהודים כשרים לכל דבר ועניין ללא קשר לשאלה אם הייתה נשואה לאביהם או לאו, כל עוד לא הייתה נשואה לגבר אחר בעת שהרתה ובתנאי שידוע מי האב . כאשר האב אינו רשום כאבי הילד הרי הילד יקרא ילד שתוקי ועליו יחולו הוראות הדין העברי לגבי ילד שתוקי.

 

מזונות ילדים
עלפי החוק בישראל גבר אינו יכול להתכחש לילדיו וחובותיו כלפיהם נגזרים מן הדין האישי החל עליו, אצל אבות יהודים חל הדין העברי (הנובע מן ההלכה היהודית) הקובע כי אב חייב לספק לילדיו הקטינים את צרכיהם ההכרחיים. יוצא איפה שמבחינת חובת האב לזון את ילדיו במזונות אין הבדל בין ילדים של זוג נשוי לילדים שנולדו מחוץ למסגרת נישואים.

 

אבהות
בעלה של אישה נשואה נחשב באופן אוטומטי לאבי ילדיה וכך הוא נרשם ברישומי מנהל האוכלוסין של משרד הפנים מיד עם היוולדם. אצל ילדים הנולדים מחוץ למסגרת נישואים יש צורך שאביהם יאשר את אבהותו כדי שרישום שכזה יבוצע, בקרב הציבור מקובל לכנות זאת "לחתום על אבהות".


כאשר נולדים ילדים מחוץ למסגרת נישואים ואביהם אינו מכיר בהם ניתן להגיש כנגדו
תביעת אבהות. ברוב המקרים יורה בית המשפט על ביצוע בדיקת סיווג רקמות שתוצאותיה יאששו או יפריכו את טענת האישה שהגבר נגדו הוגשה התביעה הוא אבי ילדה וככזה עליו לשאת בכל מחויבויותיו כלפיהם.

עורך דין המתמחה בענייני משפחה וירושה ידע לייעץ ולהעניק ליווי משפטי בכל עניין הנוגע לילדים הנולדים מחוץ למסגרת נישואים.


משרד עורכי דין בתיה אשורי חי ונושם דיני משפחה על כל גווניהם, אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה מתחום זה, נשמח לחלוק עימכם מן הידע והניסיון הרב שצברנו, במידת הצורך תוכלו גם אתם לקבל מאיתנו ליווי משפטי מעולה.

 

Powerd by traffico LTD Powerd by winner-marketing